Z cyklu: W rytmie Samby - z szybkością f50

data dodania: 31.03.2014

Gdyby istniała jednostka, określająca wzór na futbolową doskonałość w zakresie szybkości, idealną skalą odniesienia byłyby boiskowe zachowania Leo Messiego. Piłkarz reprezentacji Argentyny jest zawsze przynajmniej ułamek sekundy szybszy od rywali, co czyni go najlepszym zawodnikiem świata.

Jednym z najważniejszych atrybutów dobrego futbolisty we współczesnym futbolu jest szybkość. Prędkość poruszania się po boisku, podejmowania decyzji czy przewidywania zagrań przeciwników. Szybkości nie da się jednak znacząco wyćwiczyć za pomocą treningu piłkarskiego. Można ją za to potęgować za pomocą butów adizero f50 z najnowszej kolekcji Samba, przygotowanej specjalnie na Mistrzostwa Świata w Brazylii.

Inżynieria precyzyjna

Nowe błękitne korki f50 to technologiczny majstersztyk, w którym każdy element jest dopracowany z myślą o zwiększeniu możliwości szybkościowych piłkarzy. Najnowszy produkt adidas został wykonany z wykorzystaniem technologii SPEEDTRAXION oraz SPEEDFOIL. Pierwsza z nich to nowy sposób ułożenia korków w podeszwie, gwarantująca maksymalną akcelerację oraz zmianę kierunku biegu w krótkim czasie. Druga z nowinek to rewolucyjny materiał z którego zostały wykonane. Łączy lekkość z wytrzymałością, zapewniając przy tym doskonałą asekurację stopy. To niesłychanie istotne, ponieważ szybkościowcy często narażeni są na faule nie nadążających za nimi obrońców.

Leć albo giń

Takie hasło towarzyszy wszystkim gwiazdom adidas, grających w butach adizero f50. W tej drużynie - obok wspomnianego już Messiego - grają także Gareth Bale, Lucas Suarez, Karim Benzema czy Lucas Moura. Prawie wszystkich z nich będziemy podziwiać w czerwcu i lipcu na boiskach Brazylii. Ten ostatni przekonuje, iż komfort, który zapewniają mu buty czynią jego drybling jeszcze trudniejszym do rozszyfrowania dla rywali. Swoje olbrzymie możliwości piłkarskie w nowym obuwiu zaprezentuje także najnowszy transfer adidas - Diego Costa. Reprezentant Hiszpanii deklaruje: - Czekam na wielki sukces, grając w butach adidas. Czuję, że moja piłkarska moc wzrasta, a moje korki pozwolą mi być jeszcze szybszym. Z butów f50 chętnie korzystają również rodzimi piłkarze. Grają w nich m.in. Mateusz Klich, Łukasz Teodorczyk, Maciej Rybus, Michał Żyro, Jakub Kosecki, Szymon Pawłowski czy Artur Sobiech.

Dowiedz się więcej pod adresem: http://www.adidas.com/pl/apps/Samba/