Remes Cup 2009 – ostatni gwizdek dla klubów!

data dodania: 04.06.2009

Ze względu na ogromne zainteresowanie turniejem piłki nożnej drużyn młodzieżowych Remes Cup, ostateczny termin zgłaszania zespołów do 7. Edycji został przesunięty na 19 czerwca.

Do pierwszej połowy maja do turnieju, który odbędzie się w dniach 31 lipca – 5 sierpnia w Opalenicy, zgłosiło się już ponad 100 drużyn, wśród których znaleźli się juniorzy z województwa wielkopolskiego – z klubów takich jak zdobywca drugiego miejsca w kategorii U12 z zeszłego roku Kaliski OZPN (rocznik 1997), Poznaniak II Poznań (rocznik 1993), czy Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Kościan (roczniki 1998 i 1999). Nie zabraknie również piłkarzy z miejscowej Akademii Remes. Na tym jednak nie koniec, zarejestrowanych klubów przybywa z dnia na dzień a obecność drużyn z Ukrainy (FC Ista), Litwy (F.K. Auska), Wielkiej Brytanii (Greig City Football Academy), czy nawet ze Stanów Zjednoczonych (S.C. Vistula Garfield) pozwala ufać zapewnieniom organizatorów, że i w tym roku padnie kolejny rekord frekwencji zespołów goszczących na turnieju.
Remes Cup jest w chwili obecnej największym międzynarodowym turniejem dla młodzieży w Europie Środkowo-Wschodniej – w ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 5000 piłkarzy z 264 zespołów - na który co roku przyjeżdżają kluby z najbardziej odległych zakątków Europy, w tym m.in. Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji, Azerbejdżanu, Wysp Owczych, Danii, czy Białorusi. Turniej odwiedzają gwiazdy i wybitni goście związani z piłką, jak reprezentant Niemiec Lukas Podolski, czy selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker, a kolejnym edycjom towarzyszą liczne wydarzenia kulturalno-artystyczne.
Dla klubów z Polski i zagranicy jest to ostatnia chwila, by dołączyć do pozostałych uczestników największego tego typu wydarzenia w Europie Środkowo-Wschodniej. Szczegółowe informacje dotyczące Remes Cup, regulamin turnieju, formularz zgłoszeniowy, a także materiały dodatkowe, można znaleźć na stronie internetowej Remes Cup www.remescup.pl.